Pamiątkowe naszyjniki z pępowiną

Osobista biżuteria jest wyjątkowa, ponieważ kryje w sobie wspomnienia. Każde wspomnienie jest inne, dlatego również pamiątki w postaci biżuterii różnią się od siebie. Osobista oznacza intymna, bliska sercu jednej osoby. Takie z pewnością są pamiątkowe naszyjniki z pępowiną od Damar. Nie dla wszystkich zrozumiałe, ale dla wielu potrzebne, aby przywołać pamięć o niezwykłych momentach w życiu.

 

Pępowina w biżuterii, czy to normalne?

Pępowina łączy płód z łożyskiem – dziecko z mamą. Podczas narodzin zostaje przecięta, ale nadal widoczna jako kikut u maleństwa. W pewnej chwili odpada, a rodzice zastanawiają się, co z nim zrobić. Wyrzucić?

Na pamiątkę po ciąży i pierwszych dniach dziecka zostawiamy sobie różne rzeczy: zdjęcia z USG, opaskę identyfikacyjną podarowaną dziecku po porodzie, szpitalną kartkę z łóżeczka, pierwsze śpioszki. Wielu rodziców pozostawia również część pępowiny. Najczęściej, gdzieś ukryta w chusteczce i schowana w półce, czeka, aż dzieci podrosną. Rodzice nie widzą jej na co dzień, ale poczucie – ona tam jest, przywraca wspomnienia i pogodę ducha.

 

Coś więcej niż biżuteria – pamiątka i ochrona

Wisiorki, bransoletki, pierścionki z wtopioną pępowiną to biżuteria częściej zaliczana do pamiątkowej niż modowej. Nie stanowi typowej błyskotki – wyrobu z żywicy epoksydowej, której głównym celem jest ozdabiać i podkreślać kobiecość oraz wyjątkowe stylizacje.

To przede wszystkim pamiątka ukryta w biżuterii. Pomaga w estetyczny i piękny sposób zabezpieczyć pępowinę przed uszkodzeniem, a także zgubieniem. Kikut w takiej postaci prezentuje się po prostu ładniej. Pamiątkowe naszyjniki z pępowiną rzadko noszone są na co dzień. Jednak możemy założyć osobistą biżuterię za każdym razem, gdy odczujemy taką potrzebę. Wtedy nie tylko będzie prezentować się nietuzinkowo i uroczo, ale sprawi, że maleńka cząstka dziecka (pamiętająca jeszcze życie w brzuchu) będzie zawsze blisko mamy.

Najcenniejszy skarb w żywicy

Żywica epoksydowa to wyjątkowy materiał do tworzenia biżuterii – elastyczny, trwały i bezbarwny. Można w niej ukryć najcenniejsze skarby, jednocześnie ciesząc się z ich piękna lub sentymentalnych wartości przez długie lata. Tworzenie biżuterii z pępowiną nie różni się zbytnio od metody wykonywania np. wisiorków z płatkami kwiatów, czy też kamyczkami. Podczas każdej realizacji liczy się przede wszystkim: cierpliwość, kreatywność, doświadczenie i umiejętności, a także połączenie wizji klienta z możliwościami wykonawcy.

Jednak w przypadku pępowiny coś innego jest najważniejsze. Osobista biżuteria kryje w sobie niepowtarzalne, często bardzo kruche elementy. Dlatego tworząc biżuterię w Damar zdajemy sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności za bezcenne pamiątki naszych zamawiających.

Praca z żywicą nie jest taka prosta. Po całkowitym wyschnięciu nie akceptuje poprawek. Kreując pamiątkowy naszyjnik z pępowiną wiemy, że nie mamy prawa popełnić żadnego błędu!

 

Dlaczego pamiątkowe naszyjniki z pępowiną to dobry pomysł?

Z każdym rokiem, a nawet miesiącem, otrzymujemy coraz więcej zapytań dotyczących realizacji zamówień na naszyjniki i bransoletki z pępowiną. Pomysł na osobistą biżuterię świadczy o chęci przywołania oraz zabezpieczenia najcenniejszych wspomnień.

To, co dla niektórych może wydawać się odpychające, dla innych stanowi kwintesencje pamiątki. Pępowina – niegdyś niewidoczna, będąca częścią mamy i dziecka, gwarantująca maleństwu najważniejsze składniki odżywcze, niezbędne do przetrwania, teraz… może być blisko nas o każdej porze i to w najpiękniejszej, sentymentalnej postaci.

Naszą ofertę pamiątkowej biżuterii z pępowinami znajdziesz tutaj:

Naszyjnik z pępowiną w krysztale – https://damar-bizuteria.pl/produkt/naszyjnik-z-pepowina-w-krysztale/

Naszyjnik z pępowiną w kuli – https://damar-bizuteria.pl/produkt/naszyjnik-z-pepowina-w-kuli/

Naszyjnik z pępowiną w łezce – https://damar-bizuteria.pl/produkt/naszyjnik-z-pepowina-plaski/

Biżuteria z włosami

Biżuteria z zatopionymi w środku włosami ludzkimi budzi w naszym otoczeniu jeszcze spore zaskoczenie. Jednak

Shopping Cart
Scroll to Top