Biżuteria z włosami

Biżuteria z zatopionymi w środku włosami ludzkimi budzi w naszym otoczeniu jeszcze spore zaskoczenie. Jednak staje się coraz bardziej powszechna i coraz więcej osób chce posiadać takie indywidualne i w pełni spersonalizowane pamiątki. W postaci biżuterii może towarzyszyć nam ona na co dzień. Nie musimy jej jednak zakładać i nosić na sobie. Tak, jak w przypadku biżuterii z prochami, na której temat więcej przeczytasz tutaj, pamiątkę taką możemy przechowywać w niedostępnym dla nikogo obcego miejscu.

Z jakimi włosami można wykonać taką pamiątkę?

Jeżeli chodzi o długość włosa, to nie ma tutaj jakiegoś wyznacznika. Włosy mogą być zarówno krótkie (do 2,5 cm), jak i długie, nawet na kilkadziesiąt cm. W zależności od ich długości taka pamiątka będzie wyglądała inaczej. Krótkie włosy prawdopodobnie będą musiały być “rozsypane”, natomiast długie włosy można już ułożyć w jakiś kształt. Nawet i z jednego włosa można wykonać przepiękną pamiątkę.

W jakiej formie może być taka biżuteria?

To jest już kwestia indywidualnych ustaleń z klientem. Jako firma wykonujemy zarówno naszyjniki, jak i bransoletki, kolczyki, pierścionki, breloki, czy nawet po prostu figurki z żywicy epoksydowej. Wszystko zależy od życzenia klienta i naszych możliwości. Czasami najlepsze pomysły pojawiają się dopiero w momencie, kiedy już mamy takie włosy u siebie. Widząc ich kolor i długość jesteśmy w stanie coś zaproponować.

Naszyjnik – może być w dowolnej formie “otwartej” dostępnej w ofercie naszego sklepu. Tzn, że jego zawartość będzie widoczna dla wszystkich. Tutaj mamy do wyboru zarówno naszyjniki w ramkach typu, owal, łezka, kwadrat, koło itp, jak i bez ramki w podobnych kształtach.

W formie “zamkniętej” naszyjnik taki może być wykonany w postaci otwieranego puzderka, czyli tzw. sekretnika. Tutaj mamy do wyboru kilka opcji, które zawsze przedstawiamy klientowi w zależności od ich dostępności w danym momencie.

Istnieje również możliwość wysłania do nas swojego sekretnika, w którym my umieścimy włosy. W swojej ofercie możemy zaproponować jedynie półprodukty ze stali chirurgicznej lub srebra, ale możemy wykonać zamówienie również w złocie, czy innym rodzaju metalu.

Taka pamiątka może zostać wykonana zarówno na tle bezbarwnym, czyli tylko w bezbarwnej żywicy, jak i na białym, czy czarnym podkładzie. Dużo zależy tutaj też od koloru włosów, z jakimi taki projekt ma powstać. Zazwyczaj jednak stosujemy białe tło.

Czyje włosy najczęściej się umieszcza w takich pamiątkach?

Nie zawsze wiemy, czyje włosy są zatapiane, ale z rozmów z klientami wynika, że jednak bardzo często pamiątki te są zamawiane z włosami dzieci lub matek.

Zdarzają się również zamówienia z włosami osób zmarłych.

W jaki sposób mogą być ułożone włosy w środku takiej pamiątki?

Tak, jak pisałam wyżej, jest to kwestia uzgodnienia tego z osobą składającą zamówienie, ale zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom lub zaproponować coś od siebie.

Włosy mogą być zatopione np. tak, jak na zdjęciu poniżej. Do wykonania takiego naszyjnika włosy musiały zostać pocięte.

Jest również możliwość wykonania pamiątki z jednym włosem ułożonym np. w znak nieskończoności, jak na zdjęciu poniżej.

W jaki sposób można złożyć zamówienie?

Ponieważ do każdego takiego projektu podchodzimy bardzo indywidualnie, a cena również zależy od użytych do jego wykonania półproduktów, najlepiej skontaktować się z nami mailowo poprzez zakładkę kontakt.

Po ustaleniu szczegółów oraz wycenie gotowego produktu, należy przesłać włosy na adres sklepu stacjonarnego:

Mavazi Monika Zajonc ul. Częstochowska 3/2 46-040 Ozimek. Można również dostarczyć je osobiście w godzinach otwarcia sklepu.

Wysłać list można za pośrednictwem poczty lub kuriera.

Od otrzymania przesyłki potrzebujemy około 5-10 dni roboczych na wykonanie zamówienia i ponowne odesłanie.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i sugestie naszych klientów.

Biżuteria z włosami

Biżuteria z zatopionymi w środku włosami ludzkimi budzi w naszym otoczeniu jeszcze spore zaskoczenie. Jednak

Shopping Cart
Scroll to Top